София
вторник, януари 31, 2023
НачалоНа фокусАржентина отива на финал след категорична победа над Хърватия

Аржентина отива на финал след категорична победа над Хърватия

Аржентина се класира на финал на Мондиал 2022. Това стана факт след победа с 3:0 над Хърватия на „Лусаил“ в Доха, съобщи gong.bg

„Албиселесте“ не остави съмнения в превъзходството си в срещата и вкара три безответни гола. Големият герой за южноамериканците беше Хулиан Алварес с два гола в 39-ата и 69-ата минути. Нападателят изработи дузпа, с която Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, като така стана аржентинецът с най-много голове на Световни първенства – 11.

„Гаучосите“ успяха да наложат волята си в последната третина на първата част, когато поведоха след дискусионна дузпа, а малко след това удвоиха аванса си след страхотна солова акция на Алварес. През второто полувреме селекцията на Лионел Скалони пропусна няколко добри възможности чрез Меси и Алексис Мак Алистър.

Все пак геният на Меси блесна в 69-ата минута, когато направи за смях Йошко Гвардиол и асистира на Алварес.

Аржентина ще се опита да стане световен шампион за първи път от 1986 година, като ще спори за трофея с победителя от мача между Франция и Мароко, който ще се играе в сряда.

Финалът е в неделя, а в събота Хърватия ще се изправи срещу загубилия втория полуфинал в битка за третото място.