22.8 C
София
вторник, юни 6, 2023
НачалоНа фокусКирил Петков ще има нов подход към РСМ

Кирил Петков ще има нов подход към РСМ

Всички македонски медии съобщават подробно за вчерашните предсрочни парламентарни избори у нас и за първия тур от президентския вот, предаде БГНЕС.

„Новото коалиционно правителство, което ще бъде сформирано най-вероятно след тези трети парламентарни избори, ще бъде съставено от „Продължаваме промяната“ ще участват още „ДБ“, БСП и ИТН на Слави Трифонов… Най-вероятният нов премиер Кирил Петков ще има нов подход по македонския въпрос. В него ще доминира икономиката, вместо политиката“, съобщава „Слободен печат“.

„В първото си изявление Кирил Петков говори и за отношенията с Македония и говори за съвсем нов подход, в който ще доминира икономиката, а не политиката“, съобщи от своя страна „360 степени“ и цитира пълното изявление на Петков, в което той говори, че в ПП „имат категорична позиция какво трябва да се направи“. „Веднага трябва да създадем смесени работни групи, в които няма да влизат само историци, но ще има и хора от бизнеса, от културата, от образованието. Да не говорим само за историята, но за всичко, което може да допринесе за подобряването на добросъседските отношения“.

Местните медии подчертават и „пълния провал на партията на Каракачанов“, която не е успяла да влезе в новото Народно Събрание.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Most Popular

Recent Comments